CFC PORTAL   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Premiera: Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie!!!  (Przeczytany 667 razy)
Gruumsh
CFC

« : Czerwiec 24, 2018, 06:46:45 »

Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie
Scenariusz - Paul Dini
Rysunki - Eduardo Risso

Mamy ze spider-fanem taki zwyczaj, że przynajmniej raz na rok robimy razem translację jakiejś "cegły" - pojedynczego komiksu o dużej objętości. Zwykle to on podsuwa pomysły i wszystkie jak dotąd były dobre. Jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić Mroczną noc. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się: ot, kolejny Batman. Ale po dokładnym przejrzeniu okazało się, że jednak nie. Że jest to komiks o scenarzyście Batmana, Pauli Dinim. Recenzje miał dobre, więc pewnie musiało się coś w nim kryć, pomyślałem.

Podczas tłumaczenia okazało się, że to genialny komiks opowiadający o geeku, jego zajawkach i wejściu w dorosłe życie. Niesamowicie inspirujący, bo Dini przedstawia się jako dość pogubiony facet, który w wyniku traumatycznego przeżycia odnajduje właściwą drogę. Śmiem twierdzić, że to najlepszy komiks, jaki było mi dane przetłumaczyć. Gorąco polecam. Nie pożałujecie.

Dzięki, spider!

-------------------------------------

Chcesz nam pomóc w przygotowywaniu translacji? Zapraszamy każdą osobę, która poważnie podchodzi do pracy w zespole i ma chęci. Przyjmiemy każdego, kto pomyślnie przejdzie naszą rekrutację. Wystarczy zgłosić się w dziale Rekrutacja albo napisać bezpośrednio do użytkownika T#M. Zapraszamy!
szybkilester
CFC

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 24, 2018, 12:13:47 »

ciśnie się na usta jedno słowo: genialne! wielkie dzięki, panowie!
Maragast

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 24, 2018, 02:45:36 »

Dzięki, dzięki bardzo, Batka nigdy za wiele  Duży uśmiech
devem

« Odpowiedz #3 : Lipiec 07, 2018, 11:25:22 »

Niezwykle ciekawy komiks. Dzięki  Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
Sleepy Theme By Wdm2005 © 2008
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!