CFC PORTAL   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nastała Najczarniejsza Noc...  (Przeczytany 422 razy)
T#M
Administrator

Niezwyciężony

« : Maj 01, 2018, 12:02:07 »

Najczarniejsza Noc - Opowieści Korpusów #1-3:
Scenariusz - Różni autorzy
Rysunki - Różni artyści

Nadszedł ten czas. Wreszcie jesteśmy gotowi, żeby zaprezentować to, nad czym pracujemy od bardzo długiego czasu. BA! Jeszcze grupa Ookami Reunion pracowała nad tym projektem na długo, zanim została "wchłonięta" przez CFC. Ale mniejsza z tym...

Najczarniejsza Noc wreszcie nastaje. I jest to doprawdy epickie wydarzenie w świecie DC Comics.

Jako się rzekło, maj będzie miesiącem Najczarniejszej Nocy, więc spodziewajcie się kolejnych premier komiksów wchodzących w skład tego eventu w każdy wtorek, czwartek i sobotę. W maju nie będziemy robić premier innych komiksów, jedynie Najczarniejsza Noc będzie się ukazywać.

Mamy już swoje doświadczenie w wielkich eventach, ale mimo wszystko trzymajcie kciuki, żeby poszło gładko jak po maśle. Oby się udało i na koniec maja wszyscy będziemy podnosić szczeny z podłogi. Uśmiech

A dziś... zaczynamy od Najczarniejsza Noc - Opowieści Korpusów. Trzy numery mające za zadanie przedstawić nam kolejno Korpusy Latarni, które będą brały udział w tym wydarzeniu.

Miłej lektury i do zobaczenia w czwartek!

http://tymektransl.blogspot.com/

When I come back from a mighty quest
I have no need for sleep or rest
I head to a tavern for a drink
And get so drunk I cannot think
A wench by my side and a jug of mead
These are the things that I most need
So I sit back and sing this song
And drink and party all night long
Maragast

« Odpowiedz #1 : Maj 01, 2018, 12:38:56 »

Dziękuję, dziękuję, po trzykroć dziękuję Uśmiech
Ale się cieszę. Choć na razie nie czytam, poczekam na całość ale i tak już teraz bardzo się cieszę i jestem dozgonnie wdzięczny.
Bardzo, bardzo Wam dziękuję.
plaaski

« Odpowiedz #2 : Maj 01, 2018, 11:20:40 »

Dzięki wielkie! Już się nie mogłem doczekać, ale nareszcie jest! Jeszcze raz wielkie dzięki!
karnitaurs

« Odpowiedz #3 : Maj 01, 2018, 08:25:18 »

Najczarniejszy maj Chichot Dzięki że robicie ten event, czekam na kolejne numery Uśmiech
Zakrza

« Odpowiedz #4 : Maj 01, 2018, 10:09:48 »

Ach ci fanboye DC. Żeby przykryć premierę Infinity War to robicie event DC!

Oczywiście żartuję Chichot Fajnie, że robicie tę historię i super, że w takim tempie. Poczekam aż będzie większa liczba komiksów i wtedy przeczytam.

Co warto przeczytać wcześniej? GL: Rebirth i dalej run Johnsa? To jest dostępne w skanlacjach albo na papierze? Byłbym wdzięczny za pomoc.
Maragast

« Odpowiedz #5 : Maj 01, 2018, 10:52:20 »

Cały Run Johnsa przed Najczarniejszą nocą jest na stronie CFC, a chronologia jest taka:
„Green Lantern Odrodzenie”
„Green Lantern: zeszyty 1-6”
„Green Lantern Corps: Recharge”
„Green Lantern: zeszyty 7-13”
„Green Lantern Corps: zeszyty 1-6”
„Ion – Strażnik Wszechświata”
„Green Lantern Corps: zeszyty 7-9”
„Green Lantern: zeszyty 14-20”
„Green Lantern Corps: zeszyty 10-13”
„Green Lantern: Wojna Korpusu Sinestro”
„Green Lantern: zeszyty 26-28, 36-38”
„Green Lantern Corps: zeszyty 20-38”
„Green Lantern: zeszyty 39-42”

Ale polecam czytać jeszcze wcześniej bo początek runu Johnsa wynika z upadku Hala Jordana, co opisuje  Emerald Twilight (od grupy Grumik), a następnie Godzina Zero i Ostateczna Noc (od Burego wilka)
Zresztą napisałem artykuł jak po kolei czytać wszystko z serii Green Lantern co jest dostępne po Polsku:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-green-lanterna/
Naprawdę warto poznać całą historię Hala, więc zachęcam do lektury mojego poradnika.
Zakrza

« Odpowiedz #6 : Maj 01, 2018, 11:29:01 »

Wow, nie sądziłem, że aż tyle komiksów o GL jest dostępnych po polsku. Dzięki! Myślę, że zacznę od tego Emerald Twilight i będę czytał aż do DC Odrodzenia. Mam już dwa pierwsze tomy, ale jeszcze nieprzeczytane.
Maragast

« Odpowiedz #7 : Maj 02, 2018, 12:02:55 »

Teraz tak myślę, że najlepiej zacząć od Szmaragdowego Świtu i Szmaragdowego Świtu II, bo tam poznasz nie tylko Hala ale też Sinestro - niezwykle ważną postać  Mrugnięcie
devem

« Odpowiedz #8 : Maj 02, 2018, 07:45:30 »

Coś czuję że maj będzie moim ulubionym miesiącem w tym roku  Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Wielkie dzięki !!
Maragast

« Odpowiedz #9 : Maj 02, 2018, 04:22:29 »

A czwartek już jutro Uśmiech

PS pozdrawiam wszystkich fanów super bohaterów z Imaxa, gdzie czekam na kolejny (już trzeci) seans "Avengers: Infinity War" Mrugnięcie
Ms.Salander

« Odpowiedz #10 : Maj 08, 2018, 06:06:34 »

A ja mam pytanie co do linka Maragasta o kolejności czytania GL po polsku. W artykule jest wspomniany Kryzys Nieskończoności. Gubię się w tych kryzysach. O który chodzi?
0perator
CFC

« Odpowiedz #11 : Maj 08, 2018, 06:24:35 »

Chodzi zapewne o Infinite Crisis z 2005/2006 roku.  Ale jeżeli interesuje cię tylko świat zielonych latarni to można tę pozycję spokojnie pominąć.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
Sleepy Theme By Wdm2005 © 2008
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!