CFC PORTAL   Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zapraszam na stronę o chronologii komiksów  (Przeczytany 509 razy)
Maragast

« : Wrzesień 07, 2017, 01:36:33 »

Witam
Chciałbym zaprosić wszystkich na moją stronę o chronologii komiksów DC i Marvela:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/

Chcę stworzyć wielką bazę chronologii wszystkich komiksów DC i Marvlea wydanych w Polsce oraz przetłumaczonych przez grupy skanlacyjne, tak by każdy wiedział co, gdzie i po czym należy czytać.
Ponadto dzięki działowi "Jak zacząć czytać" można będzie odnaleźć potrzebne wskazówki jak "wejść" w daną serię czy przygody danego bohatera tak aby się nie pogubić.

Jakby były jakieś osoby chętne do współpracy to serdecznie zapraszam do pomocy Uśmiech
Jestem także otwarty na wszelkie sugestie i wskazówki.

PS Mam także prośbę do członków Comics Flying Cirsus (nie wiedziałem jak inaczej takie zapytanie wysłać): czy bylibyście w stanie mi pomóc umieścić Tłumaczone przez Was serię w odpowiednim miejscu w chronologii??? W sumie Was kosztowałoby to o wiele mniej czasu ode mnie bo macie o wiele większą orientacje w temacie.
A taki spis chronologiczny przyda się bardzo bo dość często pytają pytania o to w jakiej kolejności przeczytać tłumaczone przez Was serie.
Maragast

« Odpowiedz #1 : Listopad 22, 2017, 05:05:55 »

Witam
Chciałbym prosić o pomoc przy zbudowaniu pełnej chronologii komiksów Marvela i DC na mojej stronie:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/

Część projektów została już uwzględniona, chciałem dopytać się co do innych.

Zaczynając od literki A:
- Avengers: The Initiative wydaje mi się, że najlepiej przed Wielką Wojną Hulka;
- A-Babies vs X-Babies to chyba pomijam;
- raczej dobrze umieszczone mam: Action Comics 775, Action Comics Paula Cornella, Amazing Spider-Man: Droga do Civil War, Amazing Spider-Man: 11 Września, Aquaman v7, Age of Apocalypse
- nie wiem gdzie wstawić Amazing Spider-Man - Rodzinny Interes;
- Angel: Revelations wstawiłem na samym początku chronologii Marvela jako wydarzenia z przeszłości - też chyba dobrze;
- Astonishing Spider-Man and Wolverine umieściłem za Pierwsi Avengers i Secret Avengers: Misja na Marsa, a przed The Amazing Spider-Man: Ponure Łowy - chyba dobrze;
- nie wiem gdzie umieścić Azyl Arkham - Obłęd oraz Azyl Arkham - Opowieści Szaleńców.
- do Marvela i DC chyba nie należy Astounding Wolf-Man i All Nighter.

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.
Gruumsh
CFC

« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2017, 12:06:43 »

Polecam http://www.comicbookdb.com/

Wszystkie komiksy z datami wydania, możesz sobie poukładać jak trzeba.
Maragast

« Odpowiedz #3 : Listopad 27, 2017, 11:05:47 »

Dzięki za link, kożystam z dat wydań ale nie zawsze są one właściwe przy układaniu chronologii.
Przykładowo wydane w WKKDC Robin i Batgirl Rok Pierwszy są chyba z roku 2003, a chronologicznie dzieją się przed "Zabójczym Żartem".
Inna sprawa z komiksami będącymi poza chronologią.

Dlatego chciałem w tytułach co do których nie mam pewności albo mam jakieś wątpliwości dopytać.
Gruumsh
CFC

« Odpowiedz #4 : Listopad 27, 2017, 11:12:16 »

Te, co do których masz wątpliwości, w większości nie są flashbackami.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC
Sleepy Theme By Wdm2005 © 2008
Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!