Comics Flying Circus

Portal => News => Wątek zaczęty przez: Gruumsh on Czerwiec 24, 2018, 06:46:45Tytuł: Premiera: Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie!!!
Wiadomość wysłana przez: Gruumsh on Czerwiec 24, 2018, 06:46:45
(http://www.grupa-cfc.pl/grafika/mrocznanocprawdziwaopowiescobatmanie/mrocznanocprawd0.jpg) (http://www.grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/402)

Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie
Scenariusz - Paul Dini
Rysunki - Eduardo Risso


Mamy ze spider-fanem taki zwyczaj, że przynajmniej raz na rok robimy razem translację jakiejś "cegły" - pojedynczego komiksu o dużej objętości. Zwykle to on podsuwa pomysły i wszystkie jak dotąd były dobre. Jakiś czas temu postanowiliśmy zrobić Mroczną noc. Na pierwszy rzut oka wydawało mi się: ot, kolejny Batman. Ale po dokładnym przejrzeniu okazało się, że jednak nie. Że jest to komiks o scenarzyście Batmana, Pauli Dinim. Recenzje miał dobre, więc pewnie musiało się coś w nim kryć, pomyślałem.

Podczas tłumaczenia okazało się, że to genialny komiks opowiadający o geeku, jego zajawkach i wejściu w dorosłe życie. Niesamowicie inspirujący, bo Dini przedstawia się jako dość pogubiony facet, który w wyniku traumatycznego przeżycia odnajduje właściwą drogę. Śmiem twierdzić, że to najlepszy komiks, jaki było mi dane przetłumaczyć. Gorąco polecam. Nie pożałujecie.

Dzięki, spider!

-------------------------------------

Chcesz nam pomóc w przygotowywaniu translacji? Zapraszamy każdą osobę, która poważnie podchodzi do pracy w zespole i ma chęci. Przyjmiemy każdego, kto pomyślnie przejdzie naszą rekrutację. Wystarczy zgłosić się w dziale Rekrutacja (http://www.grupa-cfc.pl/forum/index.php?board=8.0) albo napisać bezpośrednio do użytkownika T#M (http://www.grupa-cfc.pl/forum/index.php?action=pm;sa=send;u=5). Zapraszamy!


Tytuł: Odp: Premiera: Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie!!!
Wiadomość wysłana przez: szybkilester on Czerwiec 24, 2018, 12:13:47
ciśnie się na usta jedno słowo: genialne! wielkie dzięki, panowie!


Tytuł: Odp: Premiera: Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie!!!
Wiadomość wysłana przez: Maragast on Czerwiec 24, 2018, 02:45:36
Dzięki, dzięki bardzo, Batka nigdy za wiele  ;D


Tytuł: Odp: Premiera: Mroczna Noc: Prawdziwa opowieść o Batmanie!!!
Wiadomość wysłana przez: devem on Lipiec 07, 2018, 11:25:22
Niezwykle ciekawy komiks. Dzięki  :)