Comics Flying Circus

Portal => News => Wątek zaczęty przez: T#M on Styczeń 01, 2018, 03:07:27Tytuł: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: T#M on Styczeń 01, 2018, 03:07:27
Witamy w 2018 roku. Mamy nadzieję, że przetrwacie to doświadczenie razem z nami!

Kilka lat wstecz zdarzyło mi się raz czy dwa napisać o bliższych jak i dalszych planach translatorskich naszej skromnej grupy. W tym roku wracamy do tej praktyki. :)

No to bez zbędnego przeciągania zaczynamy!

Rok 2018 będzie stał u nas pod znakiem kończenia i kontynuacji rozpoczętych projektów. Nie planujemy jakoś szczególnie zaczynać nowych, ale w miarę czasu może się to zmienić. W końcu nie wiadomo, co przyniesie przyszłość. W każdym razie...
Zaczynając od Marvela: skupimy się na kontynuacji tasiemców. Czyli serie takie jak Ultimate Spider-Man (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/48), Ultimate X-Men (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/173), czy też Infamous Iron Man (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/385) na pewno ukażą się w tym roku. "Ultimate Spider-Man" oraz "Infamous Iron Man" możliwe, że doczekają się zakończenia. Z kolei na pewno zakończymy Punisher v7 (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/237) i Dark Wolverine (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/94). Poza tym myślę, że już z całą pewnością mogę ogłosić, że rozpoczniemy dwie mocne serie Marvela, czyli Captain America - Sam Wilson i Captain America - Steve Rogers, które prowadzić będą bezpośrednio do wielkiego wydarzenia Marvela o tytule Tajne Imperium, ale nie wiem, czy się wyrobimy z przygotowaniem tegoż przed końcem 2018 roku, więc uznajcie, że Tajnego Imperium nie zapowiedziałem na ten rok. ;)
Przechodzimy do DC Comics i Vertigo. A jest co zapowiadać z tych oficyn. Przede wszystkim, i tu pozwolę sobie pogrubić tekst, Najczarniejsza Noc nastanie gdzieś w pierwszej połowie 2018 roku!!! Nie sposób jeszcze obiecywać konkretnego terminu, robimy wszystko, żeby wyrobić się jak najwcześniej, ale oczywiście chcemy też zachować najwyższą jakość translacji... więc pierwsza połowa roku 2018. Poza tym znowu zakończymy kilka serii - Batman i Robin (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/383) Granta Morrisona, pierwszą serię Niewidzialnych (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/197) tego samego autora, Szeryf Babilonu (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/375) również w końcu znalazł stałego tłumacza i będzie mógł być dokończony. Nie zapomnimy też, a jakże, o tasiemcach. I to tych świetnych, z lat osiemdziesiątych! Mowa oczywiście o Flash v2 (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/386) i Green Arrow v2 (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/382). No i zapowiedź, która zapowiedzią nie jest, bo oczywiste było, że tłumacząc Batmana Granta Morrisona, musimy przetłumaczyć także miniserię Powrót Bruce'a Wayne'a. Będzie się działo...
Komiksów spoza Wielkiej Dwójki też kilka przetłumaczymy. :) Najważniejsze będzie zakończenie Niezwyciężonego (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/23), czyli translacji o największej liczbie numerów na scenie. Polecamy się zapoznać, bo naprawdę warto! Koniec ujrzy także bardzo sympatyczna seria Rocket Girl (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/189), ale nie zrezygnujemy także z kontynuacji Birthright (http://grupa-cfc.pl/projekt/szczegoly/214). Będzie także kilka niespodzianek.

Myślę, że te zapowiedzi (słusznie) pobudziły Wasze apetyty na nasze translacje. :)


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: devem on Styczeń 01, 2018, 04:18:40
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: szybkilester on Styczeń 01, 2018, 05:40:40
Co prawda moja percepcja jest dziś mocno ograniczona ale takiej zapowiedzi nie sposób pominąć nawet na potwornym kacu! ;) Oby wystarczyło sił na realizację wszystkich planów, czego w imieniu wszystkich miłośników komiksów zarówno sobie jak i Wam życzę! Do siego roku!


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: Maragast on Styczeń 02, 2018, 09:29:05
Super zapowiedzi :)
Tylko mam taką wątpliwość: czy jest sens tłumaczyć serie prowadzące do Secret Empire skoro z pewnością część tego wyda Egmont po Secret Wars? Może warto poczekać i zobaczyć co Egmont planuje wydać po Secret Wars i wtedy zabrać się za te serie, które Egmont pominie, a w tym roku zająć się innymi projektami?

PS Czy brak serii Batman i Robin z New52 oznacza, że projekt w tym roku nie będzie kontynuowany???


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: T#M on Styczeń 02, 2018, 02:52:37
Cytuj
czy jest sens tłumaczyć serie prowadzące do Secret Empire skoro z pewnością część tego wyda Egmont po Secret Wars? Może warto poczekać i zobaczyć co Egmont planuje wydać po Secret Wars i wtedy zabrać się za te serie, które Egmont pominie, a w tym roku zająć się innymi projektami?
Z naszej perspektywy jest sens. :)

Cytuj
Czy brak serii Batman i Robin z New52 oznacza, że projekt w tym roku nie będzie kontynuowany???
Projekt Batman i Robin z New 52 będzie oczywiście kontynuowany. Nie napisałem o nim w newsie, gdyż tam trafiły pewniaki, które, miejmy nadzieję, będą ukazywać się często-gęsto. Batman i Robin v2 na tę chwilę nie ma takich perspektyw, ale zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Jeśli Egmont albo inne wydawnictwo zapowie coś z tego, co planujemy, i zwolni się miejsce, to kto wie? :D


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: karnitaurs on Styczeń 02, 2018, 08:18:55
Czekam bardzo :D


Tytuł: Odp: Plany na rok 2018!
Wiadomość wysłana przez: cableGuy on Styczeń 22, 2018, 12:16:24
Invincible to jak najbardziej szczerze pisząc, jeden z moich ulubionych komiksów.